Stowarzyszenie Tak, Kraków! Działamy na rzecz rozwoju miasta Krakowa!
2 edycja rowerowego cyklu „Tour de Cracovia”

2 edycja rowerowego cyklu „Tour de Cracovia”

18 VI 2016r. (tj. sobota) rusza 2 edycja rowerowego cyklu „Tour de Cracovia”, imprezy dla wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku, a zwłaszcza całych rodzin !
Cykl organizowany przez Stowarzyszenie „Tak, Kraków” i WLKS Krakus Swoszowice w porozumieniu z Burmistrzami i Wójtami uczestniczących w projekcie Gmin.
Składa się z trzech etapów rozgrywanych od VI 2016 do X 2016 r., którego celem jest popularyzacja jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu w rodzinie, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja środowiska kolarskiego.
W okresie od VI 2015 do X 2016 r., wyznaczane będą kolejne trasy wokół Krakowa z metami etapów w Gminach ościennych:
• Pierwszy etap (VI 2016 ) na trasie Kraków al. 29 listopada/ ul Powstańców – Baranówka w Gminie Kocmyrzów – Luborzyca
• Drugi etap (IX 2016) rozegrany prawdopodobnie 03-09-2016 w okolicach – Liszki, Kryspinów, itp.
• Trzeci etap – finał (X 2016) rozegrany prawdopodobnie 08-10-2016, jak w roku ubiegłym w formie wyścigu kolarskiego na pętli Więcławice – Więcławice .
W programie każdego etapu przewidziany jest poczęstunek dla uczestników rajdu, panel dyskusyjny na temat zasad bezpiecznej jazdy na rowerze, losowanie cennych nagród oraz spotkanie z Liderem poszczególnych etapów kolarskich, z których pierwszym będzie Katarzyna Niewiadoma oraz Zwycięzca Tour de Pologne Rafał Majka.
Program pierwszego etapu na trasie 29 listopada – Centrum Kultury i Promocji w Baranówce obejmuje:
930 – 1100 możliwość skorzystania z serwisu rowerowego na parkingu przed salonem sprzedaży; w tym czasie policja będzie przekazywać informacje dla uczestników na temat zasad bezpieczeństwa jazdy na rowerze
1100 Start z placu parkingowego przed salonem samochodowym a następnie przejazd kolumny rowerowej na trasie Batowice- Raciborowice- Zastów- Łuczyce- Wysiółek Luborzycki – Baranówka.
1245 dotarcie do Mety przy Centrum Kultury i Promocji w Baranówce; na miejscu herbata + poczęstunek dla uczestników
1330 – 14 30 spotkanie z organizatorami oraz Liderem etapu – panel dyskusyjny, filmy o kolarstwie, losowanie cennych nagród oraz wiele innych atrakcji


Udostępnij:

Zapisz się na newsletter