Stowarzyszenie Tak, Kraków! Działamy na rzecz rozwoju miasta Krakowa!
Koncert dla Trzech Króli

Koncert dla Trzech Króli

6 stycznia br. w Święto Objawienia Pańskiego, już po raz trzeci Stowarzyszenie TAK, KRAKÓW!, którego Przewodniczącym jest Pan Poseł Ireneusz Raś, we współpracy z Akademią Muzyczną zaprosili w mury Bazyliki Mariackiej na Koncert dla Trzech Króli, zorganizowany dla mieszkańców Krakowa.

Koncert w Święto Trzech Króli został zapoczątkowany w 2015 roku, wówczas w Bazylice Mariackiej zaprezentowane zostały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Janusza Radka wraz z solistką Akademii Muzycznej – Katarzyną Oleś-Blachą. W roku 2016 wystąpił Zespół Brathanki wraz z Kapelą Mała Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej.

 Z kolei w tym roku, w murach Bazyliki Mariackiej, rozebrzmiały kolędy w wykonaniu Stanisława Sojki i Chóru Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

Wydarzenie poprowadziła Anna Kukawska – aktorka i wokalistka. Szerszej publiczności znana z roli sierżant Emilii Drawskiej z serialu „Policjanci i Policjanki” (https://www.facebook.com/StronaAnnyKukawskiej/).

 Wstęp na koncert był bezpłatny, a wydarzeniem towarzyszącym koncertowi kolęd była zbiórka pieniężna na rzecz krakowskiego Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei, które od lat opiekuje się osobami bezdomnymi a którego przewodniczącym jest prof. Zbigniew Chłap. Podczas zbiórki udało się zebrać kwotę w wysokości 6240,79zł., która zostanie przeznaczona w całości na pomoc dla ludzi najbardziej potrzebujących pomocy medycznej, zwłaszcza w obecnych warunkach zimy.

Sponsorami wydarzenia byli: Wodociągi Krakowskie, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Małopolskie Dworce Autobusowe, Inter Auto Skoda, Impel Cleaning, Hotel Rubinstein, Yamaha

Koncert objęty został Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupy.


Udostępnij:

Zapisz się na newsletter