Stowarzyszenie Tak, Kraków! Działamy na rzecz rozwoju miasta Krakowa!
Koncert dla Trzech Króli cieszył się wielkim zainteresowaniem

Koncert dla Trzech Króli cieszył się wielkim zainteresowaniem

6 stycznia już po raz czwarty w murach Bazyliki Mariackiej podczas Koncertu dla Trzech Króli rozbrzmiały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu Andrzeja Sikorowskiego w duecie z córką Mają oraz w wykonaniu solistów Akademii Muzycznej – Jolanty Kowalskiej- Pawlikowskiej
(sopran), Zdzisława Madeja ( tenor) i Marcina Wolak ( baryton).

Przepiękną oprawę muzyczną jak co roku zapewnił Chór i Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie, tym razem pod dyrekcją samego Rektora Akademii prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego. Za przygotowanie Chóru odpowiadał Andrzej Korzeniowski.

Słowo do zgromadzonych gości w Bazylice w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego odczytał Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego – Krzysztof Głuchowski, wprowadzając publikę w Koncert.

Cel charytatywny koncertu – kwesta na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Lekarze Nadziei- w tym roku odniósł wielki sukces. Dzięki Państwa szczodrości do puszek udało się zebrać rekordową kwotę blisko 9 tysięcy złotych!  

Gorące podziękowania należą się również Partnerom i Sponsorom, bez których realizacja Koncertu dla Trzech Króli nie byłaby możliwa, w szczególności Partnerowi Głównemu którym był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.  Podziękowania składamy również na ręce Pana Dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz Mota Engil Central Europe.

Za okazane wsparcie finansowe dziękujemy naszym Sponsorom: Wodociągom Miasta Krakowa, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w Krakowie, Małopolskim Dworcom Autobusowym.

Za coroczne wsparcie organizacyjne koncertu pragniemy podziękować Rycerzom Kolumba jak również Ochotniczej Straży Pożarnej z Tropiszowa, Ochotniczej Straży Pożarnej z Igołomi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Łuczyc.

Nasze starania byłyby jednak daremne, gdyby nie Państwa obecność na Koncercie, dlatego bardzo gorąco dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne kolędowanie. To dzięki Państwu cały nasz cykl nabiera szczególnej atmosfery.

Do zobaczenia w przyszłym roku!


Udostępnij:

Zapisz się na newsletter