Stowarzyszenie Tak, Kraków! Działamy na rzecz rozwoju miasta Krakowa!

Tak dla Nowaków

Stowarzyszenie Tak, Kraków objęło w zakresie organizacyjnym akcję społeczną „Odbudujmy Dom Rodzinie Nowaków”, która ukonstytuowała się jako „Tak dla Nowaków”.

ABY WESPRZEĆ FINANSOWO RODZINĘ NOWAKÓW MOŻNA WPŁACAĆ ŚRODKI NA KONTO CARITAS

58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem Tak, dla Nowaków.

a) Historia rodziny Nowaków

21 sierpnia 2011 roku po godzinie 20. miał miejsce wypadek awionetki. Samolot Cessna spadł obok zamieszkanych domów. Znajdujące się w domach osoby zdołały uciec.  Po uderzeniu z samolotu wypłynęło paliwo i wybuchł pożar, który mieszkańcy sami gasili do przybycia straży pożarnej. W wyniku katastrofy zniszczeniu uległy domy, w których mieszkała liczna rodzina Nowaków oraz znajdował się dorobek ich życia.

b) Tak dla Nowaków (akcja Odbudujmy Dom Rodzinie Nowaków)

Dzięki inicjatywie posła Ireneusza Rasia udało się błyskawicznie zorganizować pomoc dla rodzin pozbawionych dorobku życia. Starania zaowocowały wsparciem przy rozbiórce zgliszcz domów oraz opracowaniu projektów nowych budynków, przygotowanych przez pracownie architektoniczną. Organizatorzy jubileuszowego 30.  koncertu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!  przekazali pieniądze na rzecz rodzin Nowaków.

Obecnie akcja ma na celu postawienie dwóch nowych budynków, w których poszkodowane rodziny mogłyby zamieszkać. Zaplanowane są spektakle trzech krakowskich teatrów Bagatela, Groteska i Łaźnia Nowa,  z których dochód miałby zasilić pomoc dla rodziny. W pomoc zaangażowało się także Porozumienie Dzielnic Nowohuckich, które przeznaczy środki na umeblowanie odbudowanych domów.  W ramach akcji organizowany będzie noworoczny koncert siedmiu znanych gwiazd, na który zaproszeni zostaną ludzie krakowskiego biznesu, kultury i świata polityki. Dochód z tego spotkania zostanie w całości przekazany na rzecz rodziny Nowaków.

Stowarzyszenie Tak, Kraków! zajmie się koordynacją akcji. Partnerem akcji jest Caritas Archidiecezji Krakowskiej, na którego specjalne subkonto zbierane będą pieniądze na budowę domów. Partnerem organizacyjnym akcji jest Grupa Red Star Media.


Tagi:
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zapisz się na newsletter