Stowarzyszenie Tak, Kraków! Działamy na rzecz rozwoju miasta Krakowa!
WYŚCIG KOLARSKI JUNIORÓW W DOBCZYCACH

WYŚCIG KOLARSKI JUNIORÓW W DOBCZYCACH

Za nami kolejna edycja wyścigu kolarskiego Juniorów w Dobczycach. 29 maja 2016 r. odbyły się mistrzostwa krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym Juniorów „ZŁOTE KOŁO” XII Memoriał im. Józefa Tropaczyńskiego. Był to 34 wyścig kolarski Juniorów zorganizowany przez trenera Zbigniewa Klęka, który nieprzerwanie już od 34 lat organizuje ten wyścig.
Do tej pory wyścig składał się z 3 etapów. W tym roku, po raz pierwszy udało się zorganizować 4 etapy wyścigu, które kończyły się metą w Raciechowicach.
Wyścig ten zaliczany jest do najcięższego wyścigu Juniorów w Polsce, pod bardzo mocną obstawą kolarzy z całej Polski.
Dzięki sponsorom trener Zbigniew Klęk może organizować tę wspaniałą imprezę. Co roku wyścig jest coraz bardziej ciekawy i piękniejszy. Od momentu zdobycia przez Rafała Majkę koszulki w Grochy na tour de France, również i Rafał Majka funduje koszulkę najlepszego górala. Dodatkowo też organizowana jest przez niego premia górska specjalna w Zegartowicach, gdzie Rafał Majka jest fundatorem nagrody. A dzięki staraniom policji wyścig ten jest bardzo dobrze zabezpieczony.
Wyścig dla Juniorów to najlepsza impreza tego rodzaju w Polsce, czym może się już w chwili obecnej śmiało chwalić.
W tym roku Pan Poseł Ireneusz Raś ufundował puchar dla najlepszego kolarza z Małopolski, który osobiście wręczył na zakończenie wyścigu. Wyścig wygrał Piotr Klimkowski – TKK Pacyfik Nestle Fitness, drugie miejsce zajął Jakub Jąkała – UKS Sokół Kęty, a trzeci był Szymon Tracz – WLKS Krakus BBC Czaja.


Udostępnij:

Zapisz się na newsletter